Przeskocz do treści

Badania na autyzm, rozpoznanie autyzmu i rola diety

Leczenie farmakologiczne autyzmu czy warto wykonać badania na autyzmAutyzm jest zaburzeniem rozwojowym. Objawy autyzmu u każdego mogą być inne.  Bardzo ważne jest poznanie przyczyny objawów ze spektrum autyzmu. Zrozumienie i leczenie autyzmu jest wyzwaniem. Czy dieta w autyzmie ma znaczenie? Jakie badania na autyzm najlepiej wybrać?

Leczenie farmakologiczne autyzmu, czy warto wykonać badania na autyzm?
Badania na autyzm – dieta w autyzmie
Czy badania na autyzm są wykorzystywane do diagnozy autyzmu?
Najszersze badania na autyzm – badanie WES?

Leczenie farmakologiczne autyzmu, czy warto wykonać badania na autyzm?

Leczenie farmakologiczne autyzmu jest ważnym tematem. W pierwszej kolejności należy poznać przyczynę autyzmu. Obecna technologia daje nam takie możliwości. Oprócz badań neurologicznych, czy konsultacji z psychiatrą, psychologiem są również dostępne badania genetyczne dla dzieci. Badanie WES jest jednym z polecanych badań na autyzm. To najszerszy test genetyczny dostępny na runku. Po otrzymaniu diagnozy autyzmu w niektórych przypadkach może być zalecone farmakologiczne leczenie autyzmu.

Badania na autyzm – dieta w autyzmie

Dieta w autyzmie ma znaczenie, jeżeli przyczyną objawów ze spektrum autyzmu jest wrodzona choroba metaboliczne. Przy podejrzeniu tej choroby wykonuje się badania metaboliczne u dzieci z autyzmem. Odpowiednia dieta i suplementacja będzie przynosić korzyści w postaci zahamowania dalszego rozwoju zaburzenia metabolicznego. Badania na autyzm, takie jak badanie WES jest obecnie najszerszym i najczęściej polecanym testem genetycznym.

Czy badania na autyzm są wykorzystywane do diagnozy autyzmu?

Badanie WES jest wykorzystywane do diagnozowania autyzmu. Poznanie przyczyny autyzmu i trafna diagnoza pozwolą na wprowadzenie ewentualnego leczenia autyzmu oraz terapii, która jest niezwykle istotna. Badanie genetyczne na autyzm identyfikuje mutacje genetyczne, które mogą powodować zaburzenia ze spektrum autyzmu. Każde laboratorium ma przygotowane szczegółowe oferty związane z badaniami. Warto dokładnie się z nimi zapoznać.

Najszersze badania na autyzm – badanie WES?

Badanie WES to najszersze badanie genetyczne dla dzieci i dorosłych obecnie dostępne na runku. Wykonywane również jako badanie na padaczkę, badanie na autyzm, czy badania metaboliczne. Wskazaniem do wykonania badania WES są m.in. nieprawidłowe napięcie mięśniowe, problemy z poruszaniem się, nietypowe rysy twarzy, wybiórczość pokarmowa. Cena badania WES może sięgać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od rodzaju.