Przeskocz do treści

Badania genetyczne noworodków – informacje o teście i sposobie jego wykonania.

Kiedy warto zrobić badania genetyczne noworodka, Co wchodzi w sklad badania genetycznego noworodka, Jak wyglądają badania genetyczne noworodka, Jakie są opinie na temat badania genetycznego noworodka

Badania genetyczne dzieci to testy dzięki, którym możliwe jest przedwczesne wykrycie zagrożenia związanego z rozwojem wielu chorób i zaburzeń organizmu. Badania genetyczne u dzieci wykluczają również podejrzenia o możliwości ujawnienia się choroby genetycznej. Wyniki tego rodzaju testów pozwalają również na szybsze zdiagnozowanie wad genetycznych wrodzonych, a także podjęcie szybkiego ich leczenia.  Mogą być traktowane jako badania profilaktyczne u dzieci.

Kiedy warto zrobić badania genetyczne noworodka?
Co wchodzi w sklad badania genetycznego noworodka?
Jak wyglądają badania genetyczne noworodka?
Jakie są opinie na temat badania genetycznego noworodka?

Kiedy warto zrobić badania genetyczne noworodka?

Badania genetyczne noworodków znacznie ułatwiają działania medyczne, jak również pozwalają uzyskać obszerną wiedzę na temat stanu zdrowa dziecka i zagrożeń, jakie mogą występować w trakcie rozwoju malucha. Badanie genetyczne niemowlaka  zalecane są do wykonania możliwe jak najszybciej, a najbardziej optymalnym czasem do ich wykonania, jest druga doba od narodzenia. Im wcześniej podjęte działania, tym większa szansa na podjęcie leczenia nawet bezobjawowych chorób. W tym wrodzonych chorób metabolicznych u dzieci.

Co wchodzi w skład badania genetycznego noworodka?

Badania genetyczne noworodków to działania o bardzo szerokim zakresie. Nowoczesne technologie umożliwiają wykrycie bezpośredniej przyczyny padaczki, autyzmu i innych chorób, jak również ostrzegają o możliwości ich wystąpienia. Badania genetyczne dzieci  wykazują również wrażliwość na leki i substancje w nich zawarte. Samo badanie dziecka jest proste, a do analizy materiału genetyczne potrzebny jest wymaz z policzka dziecka lub próbka jego krwi.

Jak wyglądają badania genetyczne noworodka?

Badania genetyczne niemowlaka wykonywane przez specjalistyczne laboratoria, są rzetelne i dokładne. Samo badanie odbywa się z pomocą analizy śliny lub krwi malucha. Próbka może być pobrana z wewnętrznej części policzka dziecka lub w niektórych przypadkach poprzez pobranie krwi niemowlaka. Specjalne zestawy do badań wykonywanych w domu zawierają pełne wyposażenie oraz przejrzystą instrukcję obsługi.

Jakie są opinie na temat badania genetycznego noworodka?

Skuteczność oraz efektywność badań genetycznych noworodków potwierdzona jest przez lekarzy i rodziców dzieci zdrowych i chorych. W opinii użytkowników, jest to działanie gwarantujące pozyskanie wielu informacji na temat zdrowia malucha. Testy genetyczne uratowały niejedno życie, a ich wykonanie jest jedną z najwiarygodniejszych technik profilaktycznych. Najszerszym badaniem genetycznym jest badanie WES.

Zobacz też:

Badania na padaczkę

Zaburzenia napięcia mięśniowego

Padaczka genetyczna

Badanie WES – cena

Badanie FRAX cena

Badania na autyzm

Badania genetyczne autyzm