Przeskocz do treści

Badania na padaczkę – test WES może rozwiać Twoje wątpliwości!

Kto powinien wykonać badania na padaczkęPadaczka nazywana jest inaczej epilepsją. Można ją określić jako choroba neurologiczna, która charakteryzuje się napadami padaczkowymi. Oczywiście występujące objawy mogą być różne i uzależnione od przyczyny padaczki. Dlatego tak ważne jest, aby wykonać badania na padaczkę i poznać przyczynę zaburzenia. Badanie WES jest jednym z najszerszych badań genetycznych dla dzieci i dorosłych, które traktowane jest również jako badania genetyczne padaczki.

Kto powinien wykonać badania na padaczkę?
Badania na padaczkę, czy można poznać przyczynę?
Kto zinterpretuje wynik badania na padaczkę?
Jaka może być cena badania na padaczkę?

Kto powinien wykonać badania na padaczkę?

Pierwsze objawy padaczki u dziecka to np. drżenie raczek czy drgawki pojedynczej kończyny. Innym symptomem może być nagłe zawieszenie się. Obserwujmy więc nasze pociechy pod kątem ewentualnych objawów. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego należy udać się do lekarza. Warto również rozważyć wykonanie badań na padaczkę.

Badania na padaczkę, czy można poznać przyczynę?

Przyczyny padaczki można określić m.in. jako genetyczne. Poznanie przyczyny padaczki jest kluczowe, żeby rozpocząć leczenie padaczki oraz zmniejszyć ilość występujących objawów. Jest to możliwe dzięki badaniu na padaczkę jakim jest badanie WES. Test ten analizuje ok. 23 000 genów. Wynik genetycznego badania padaczki jest bardzo wartościowy i wiarygodny. Takie badanie genetyczne dziecka wykonywane jest przez najlepszych specjalistów. Warto więc wybierać laboratoria z odpowiednimi certyfikatami.

Kto zinterpretuje wynik badania na padaczkę?

W przypadku badania WES wynik zostanie zinterpretowany przez lekarza genetyka. Inne badania na padaczkę również konsultują odpowiedni specjaliści. Mogą pomóc zrozumieć, co oznaczają wyniki oraz jakie mogą być konsekwencje dla zdrowia Twojego dziecka. Doradzą również jakie dalsze kroki należy podjąć. Warto poznać przyczyny epilepsji u dziecka i zadbać o jego komfort życia.

Jaka może być cena badania na padaczkę?

Badania na padaczkę takie jak morfologia krwi, czy EEG u dziecka nie są zbyt drogie. Inną kwestią są badania genetyczne padaczki, jak badanie WES. W zależności od rodzaju testu, cena badania WES jest inna (np. WES COMPLEX, WES Premium, WES trio). Badania przeważnie kosztują kilka tysięcy złotych. Gdyby spojrzeć na ten test genetyczny od strony najszerszego obecnie badania – cena nie powinna być dla nas zaskoczeniem. Wynik ważny jest przez całe życie. Test WES jest dostępny dla Ciebie i Twojego dziecka.