Przeskocz do treści

Jakie są korzyści z wykonania genetycznego badania na padaczkę?

Badania na padaczkę pozwolą wykryć padaczkę potyliczną,Badania na padaczkę pozwalają wykryć zaburzenia neurologiczne i genetyczne w organizmie dziecka. Połączenie badań obrazowych i testów DNA pozwala wykryć wszystkie przyczyny występowania padaczki u dziecka i postawić prawidłową diagnozę. Padaczka u dzieci to nie zawsze tylko drgawki i może nie zostać początkowo zauważona przez rodziców. 

Badania na padaczkę pozwolą wykryć padaczkę potyliczną?
Badania na padaczkę a choroby podobne do padaczki
Badania na padaczkę – padaczka po szczepieniu istnieje?
Badania na padaczkę – badanie WES pozwoli rozpoznać rodzaj padaczki?

Badania na padaczkę pozwolą wykryć padaczkę potyliczną?

Padaczka potyliczna to zaburzenie neurologiczne, które polega na nadmiernej aktywności nerwowej w płacie potylicznym mózgu. Napady mogą się rozpocząć u dzieci w wieku od 1 do 17 lat. Badania genetyczne padaczki obejmują każdy znany gen pacjenta. Dlatego dzięki tej metodzie możliwe jest również wykrycie padaczki potylicznej, która może przypominać inne choroby, takie jak nowotwór, czy migrenę. Badania na padaczkę, oprócz testów genetycznych, to również badania obrazowe.

Badania na padaczkę a choroby podobne do padaczki

Badania genetyczne dziecka są bardzo ważne w diagnozie, ponieważ na początku padaczka może przypominać inne choroby. Szybka i prawidłowo postawiona diagnoza pozwala zwiększyć komfort życia, nie tylko dziecka, ale całej rodziny. Badania genetyczne padaczki pozwalają wykluczyć takie schorzenia jak niepadaczkowe zaburzenia napadowe. Objawiają się one omdleniami, wymiotami, bólem brzucha, nieregularnym snem, problemami psychiatrycznymi.

Badania na padaczkę – padaczka po szczepieniu istnieje?

Szczepienie samo w sobie nie wywołuje padaczki u dzieci. Powodują to zmutowane geny. Pierwszy napad może być czasowo związany z przyjęciem dawki szczepionki. Jednak w takim przypadku należy wykonać badania genetyczne dla dzieci na padaczkę, ponieważ choroba może być ukryta. Drgawki wywołane przez szczepionkę mają łagodny charakter, a ich rokowania są zazwyczaj dobre. W większości przypadków padaczka poszczepienna ma genetyczny charakter.

Badania na padaczkę – badanie WES pozwoli rozpoznać rodzaj padaczki?

Badanie WES to badanie genetyczne na padaczkępodczas którego badane są wszystkie znane geny pacjenta. Pozwala postawić diagnozę, gdy istnieją wątpliwości i włączyć odpowiednie farmakologiczne leczenie padaczki. Badanie WES jest dokładne i pozwala na łatwiejsze zdiagnozowanie rodzaju padaczki.

Badania padaczki w pełnym zakresie, oprócz badania WES obejmuje także bardzo często badanie EEG i EKG, przeprowadzone po deprywacji snu. Stan pacjenta jest wtedy monitorowany przez kamerę. Diagnostyka padaczki to długotrwały i trudny proces.