Przeskocz do treści

Badanie WES – dokładny i nowoczesny test genetyczny

Co wykrywa badanie WESBadanie WES to jedno z najdokładniejszych testów genetycznych dostępnych obecnie na polskim rynku diagnostycznym. Badanie charakteryzuje się wysoką czułością oraz precyzyjnym wykrywaniem wielu chorób, których przyczyną są mutacje genetyczne. Wiele schorzeń o podłożu genetycznym może nie dawać objawów w pierwszych latach życia, dlatego tak ważne jest poznanie skłonności dziecka do danej choroby jak najwcześniej. Jak wybrać badanie WES? Poniżej przedstawiamy Ci dokładny zakres badania WES, aby pomóc w wyborze najodpowiedniejszego dla Ciebie wariantu. 

Co wykrywa badanie WES?
Badanie WES Standard
Badanie WES Premium
Badanie WES Trio

Co wykrywa badanie WES?

Badanie WES polega na analizie wszystkich genów człowieka, które aktualnie znane są naukowcom. Wykrywa ono wiele chorób o podłożu genetycznym, dlatego może stanowić alternatywę do wykonania badania na autyzm lub badania na padaczkę. Badanie WES pozwoli także na wykrycie schorzeń takich jak dystrofie, skłonność do chorób nowotworowych czy też zespół Downa, Edwardsa i Patau.

Badanie WES Standard

Badanie WES Standard to test genetyczny, w zakres którego wchodzi analiza poznanych naukowcom genów oraz eksonów. Dzięki wykonaniu tego badania genetycznego możesz poznać dokładny profil genetyczny swojego dziecka, a w tym także dowiedzieć się czy maluch ma skłonności do zachorowania m.in. na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

Badanie WES Premium

Badanie WES Premium to test genetyczny w rozszerzonej wersji, który w swoim zakresie posiada nie tylko analizę genów oraz eksonów człowieka. Badanie WES Premium umożliwia także przebadanie intronów, których prawidłowe działanie ma kluczowy wpływ na funkcjonowanie naszych genów. Ze względu na szeroką grupę genów, na którą wpływ mają introny, z pewnością warto rozważyć wykonanie testu, jakim jest badanie WES Premium.

Badanie WES Trio

Na wykonanie testu, jakim jest test WES nigdy nie jest za późno, dlatego dostępne jest także badanie w wersji trio. Badanie WES Trio pozwala na przeprowadzenie analizy genów nie tylko dziecka, ale także jego rodziców. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy wraz z partnerem możecie przekazać dziecku dziedziczne choroby genetyczne.