Przeskocz do treści

Rola badań metabolicznych w życiu dziecka chorego na autyzm

<bCzym są badania metaboliczne autyzmu,Jaka jest skuteczność badań metabolicznych autyzmu, Gdzie można wykonać badania metaboliczne na autyzm, Czy wynik badań metabolicznych na autyzm jest wiarygodny

Autyzm badania metaboliczne – czy są potrzebne? Autyzm dziecięcy jest to zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Objawy autyzmu pojawiają się zwykle przed ukończeniem 3.roku życia. W niektórych przypadkach wystąpienie pierwszych objawów może następować w późniejszym wieku. Mamy wtedy do czynienia z autyzmem atypowym. Przyczyny autyzmu wciąż nie zostały do końca poznane. Badania metaboliczne, cieszące się coraz większym uznaniem, dowodzą, że powodem autyzmu są zaburzenia metaboliczne.

Czym są badania metaboliczne autyzmu?
Jaka jest skuteczność badań metabolicznych autyzmu?
Gdzie można wykonać badania metaboliczne na autyzm?
Czy wynik badań metabolicznych na autyzm jest wiarygodny?

Czym są badania metaboliczne autyzmu?

Autyzm skąd się bierze? Badania metaboliczne są nowoczesną metodą diagnostyczną (najlepsze badania tego typu to badania genetyczne na autyzm). Ich celem jest zbadanie genów pacjenta, które odpowiadają za określony przebieg procesów metabolicznych. Zaburzenia genetyczne na poziomie chromosomów lub pojedynczych genów mogą przyczynić się do powstania autyzmu. Cechy autystyczne pojawiające się u początkowo dobrze rozwijającego się niemowlęcia, powinny nasunąć podejrzenie, że u dziecka wystąpiły wrodzone błędy metabolizmu. Badania metaboliczne  (np. badanie WES) pozwolą na potwierdzenie tych przypuszczeń.

Jaka jest skuteczność badań metabolicznych?

Dzięki ogromnemu zapleczu naukowemu badania metaboliczne są skuteczną metodą wykrywania zmian na poziomie molekularnym. Należy jednak zauważyć, że cena badań metabolicznych ze względu na konieczność wykorzystania zaawansowanego technicznie sprzętu jest znacznie wyższa od typowych testów laboratoryjnych.

Gdzie można wykonać badania metaboliczne na autyzm?

Badania dotyczące diagnostyki autyzmu dostępne są w ofercie testDNA. Można również skontaktować się z Pracownią Wad Metabolizmu.

Czy wynik badań metabolicznych na autyzm jest wiarygodny?

Autyzm leczenie – czy jest możliwe? Wyniki badań metabolicznych dostarczają wiele cennych informacji. Wykrycie choroby metabolicznej u dziecka z objawami autystycznymi umożliwia wprowadzenie diety, która zatrzyma dalsze opóźnienie rozwojowe. Ta metoda pozwoli także zwiększyć skuteczność terapii, dodatkowo gwarantuje możliwość oszacowania ryzyka wystąpienia choroby u rodzeństwa dziecka z autyzmem. Wiarygodność testów metabolicznych potwierdzona jest latami pracy naukowców z całego świata.

Zobacz również:

Autyzm badania – kiedy warto wykonać?

Zespół łamliwego chromosomu X

Dziecko ciągle choruje – co zrobić?

Autyzm – badania metaboliczne

Mikromacierze badanie