Przeskocz do treści

Badanie WES – diagnoza w genach

Badanie WES i jego rosnąca popularność - z czego wynika, Badanie WES i jego największe zalety, Badanie WES rekomendowane przez lekarzy jako najszersze badanie genetyczne, Opinie pacjentów o badaniu WESNiemal całe ludzkie życie kryje się w jego genach. Poznanych jest 23 000, a w każdym z nich może kryć się błąd, który powoduje różne choroby lub zaburzenia. Badanie WES umożliwia analizę wszystkich genów odpowiedzialnych za daną jednostkę chorobową. Dla wielu rodziców jest najlepszą szansą na pomoc cierpiącemu dziecku. 

Badanie WES i jego rosnąca popularność – z czego wynika?
Badanie WES i jego największe zalety
Badanie WES rekomendowane przez lekarzy jako najszersze badanie genetyczne
Opinie pacjentów o badaniu WES

Badanie WES i jego rosnąca popularność – z czego wynika?

Badanie WES jest obecnie najlepszym i najszerszym narzędziem diagnostycznym, po które chętnie sięgają osoby cierpiące na różnego rodzaju zaburzenia genetyczne. Dzięki niemu można poznać podłoże i przeprowadzić dalsze badania na padaczkę lub autyzm, by lepiej poznać ich naturę, a być może nawet wdrożyć lepsze leczenie.

Badanie WES i jego największe zalety

Wysoka skuteczność badania WES przekłada się na lepsze zrozumienie danej jednostki chorobowej lub zaburzenia. Dzięki sprawdzeniu podłoża dysfunkcji można lepiej ją zrozumieć i prowadzić na przykład dalsze badania na autyzm. Największe zalety badania WES to:

  • Aktualność wyników przez całe życie badanego
  • Wiarygodne wyniki w kilka tygodni
  • Lepsze zrozumienie jednostki chorobowej lub zaburzenia, a co za tym idzie wdrożenie lepszej terapii lub metody leczenia

Badanie WES rekomendowane przez lekarzy jako najszersze badanie genetyczne

Lekarze bardzo polecają badanie WES do diagnozy wielu jednostek chorobowych, takich jak padaczka czy zaburzenia metaboliczne. Zastępuje ono skomplikowaną i nieprzyjemną diagnostykę, która nie zawsze daje jednoznaczną odpowiedź na pytanie. Badanie WES to jest obecnie najnowocześniejszym narzędziem diagnostycznym, które umożliwia diagnozę wielu skomplikowanych zaburzeń.

Opinie pacjentów o badaniu WES

Badanie WES bardzo często jest polecane, na przykład jako podstawa do badań na autyzm lub padaczkę. Zarówno lekarze, jak i pacjenci bardzo sobie chwalą to badanie, ponieważ skraca i ułatwia ono diagnostykę, a co za tym idzie – przyspiesza ewentualne leczenie, a czasem nawet pozwala na wdrożenie efektywniejszych terapii. Pacjentów nie odstrasza nawet cena badania WES, ponieważ znacząco skraca diagnostykę i daje wiarygodny wynik.