Przeskocz do treści

Jaka jest cena badania WES

badanie wes cena

Badanie genetyczne WES to niezwykle precyzyjny test, podczas którego każdy gen jest sprawdzany nawet kilkadziesiąt razy, by można było zyskać pewność dotyczącą jego budowy. W ten sposób pozyskany wynik stanowi rzetelną podstawę diagnostyczną dla lekarza genetyka, który na jego podstawie może przeprowadzić diagnozę pacjenta i podjąć decyzję o dalszym leczeniu.

Badanie WES Premium – czym różni się od badania WES?
Jak wygląda cena za badanie WES?
Jak wygląda cena za badanie WES Premium
Jaki jest zakres badania WES, a jaki jest zakres badania WES Premium?

Badanie WES Premium – czym różni się od badania WES?

Podstawowe różnice między tymi badaniami dotyczą zakresu badanych zmian w genach. Standardowe badanie WES dotyczy najlepiej dotychczas poznanej części DNA pacjenta, którą jest sekwencja kodująca genów. Specjalista przeprowadzający badanie sprawdza, czy występują tam groźne zmiany, które mogą stanowić przyczynę choroby. Natomiast badanie WES Premium stanowi rozszerzoną wersję podstawowej analizy.

Jak wygląda cena za badanie WES?

Jeśli chodzi o badanie WES cena uzależniona jest od stopnia zaawansowania testu oraz od konkretnego laboratorium. Zwykle kosztuje w granicach od 5 500 – 6 000 złotych.

Jak wygląda cena za badanie WES Premium?

Jeśli chodzi o badanie WES Premium to koszty kształtują się od 5 500 – 6 000 złotych, decydującym czynnikiem jest tutaj konkretne laboratorium.

Jaki jest zakres badania WES, a jaki jest zakres badania WES Premium?

Zakres badań WES i WES Premium jest różny. Standardowe badanie sprawdza najlepiej poznaną część DNA pacjenta określaną jako sekwencja kodująca genów. Natomiast WES Premium ma rozszerzony zakres analizowanych genów. Analizowane są zmiany pojawiające się w sekwencjach kodujących genów (eksonach) oraz dodatkowo istotne dla diagnozy pacjenta zmiany w intronachNiestety nie jest możliwa pełna analiza intronów, ponieważ części z nich wciąż nie można interpretować (nauka nie zna takich metod). W związku z tym podawane są wyłącznie rozpoznane przez naukę wartości intronów. Biorąc pod uwagę te wyniki, WES PREMIUM pokazuje znacznie szerszy zakres przyczyn problemów zdrowotnych, a dzięki temu daje szansę na efektywniejsze leczenie w przyszłości.