Nie wiem kto jest ojcem dziecka

Nie wiem kto jest ojcem dziecka – to dotyczy również Ciebie? Musisz wiedzieć, że brak pewności co do ojcostwa własnego dziecka załamuje poczucie bezpieczeństwa i niszczy spokój. Kiedy kobieta ma wątpliwości i nie może jednoznacznie stwierdzić, który z jej partnerów to ojciec, pojawia się również ogromny stres. Te wszystkie odczucia wpływają negatywnie nie tylko na stan psychiczny kobiety i jej relacje z otoczeniem, ale przede wszystkim – rozwój dziecka.

Nie wiem kto jest ojcem dziecka – zwykle pojawiają się strach i wstyd

To właśnie z powodu tych emocji wiele kobiet nie chce ustalić ojcostwa i poznać rzeczywistego ojca własnego dziecka. Chęć zachowania podejrzeń dla siebie wynika ze strachu i wstydu przed konsekwencjami wyjawienia prawdy, którymi mogą być przede wszystkim osądzanie.

Wiele kobiet nie chce, by inni oceniali ich decyzje, boją się spojrzeń, myśli i słów nie tylko społeczeństwa, ale przede wszystkim bliskiej rodziny czy partnerów. Niestety wciąż wiele osób ocenia innych bez znajomości konkretnej sytuacji, chociaż tak naprawdę życie może napisać każdemu zupełnie podobny scenariusz.

Nie wiem kto jest ojcem dziecka – niech nikt inny nie decyduje o Twoim życiu!

Jeśli właśnie jesteś w podobnej sytuacji, nie możesz pozwolić, aby inne osoby decydowały o tym, co zrobisz ze swoim życiem. Jeśli weźmiesz sprawy w swoje ręce, wykażesz się odwagą i siłą, które dodadzą Ci skrzydeł.

Najpierw warto udać się do psychologa. Jego wsparcie pomoże w podjęciu decyzji, nazwaniu i okiełznaniu swoich emocji. Co więcej, Twoje sekrety i problemy będą zupełnie bezpieczne, ponieważ psychologa obowiązuje tajemnica lekarska. Nie musisz obawiać się więc, że ktoś pozna prawdę. Specjalista nigdy nie będzie Cię też oceniał, ponieważ na co dzień styka się z wieloma przypadkami. Jego zadaniem jest okazanie wsparcia i pomocy, które umożliwią przejście przez tę sytuację i podjęcie właściwych decyzji.

Wybierz zgodnie ze swoim sumieniem. Pamiętaj, że jeśli nie wykonasz testu, będziesz całe życie gryzła się z myślami i wątpliwościami. Będziesz doszukiwać się podobieństwa między dzieckiem a partnerami, unikać prawdy. Wynik testu da Ci natomiast pewność na całe życie, dzięki czemu odzyskasz spokój. Takie badanie możesz zrealizować jeszcze w ciąży.

Psychologowie mówią jasno, że pewność co do ojcostwa wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Przyszła mama nie musi bowiem martwić się o jego przyszłość, a w radości i bezpieczeństwie przygotowywać do momentu narodzin.

Wynik testu DNA – pewny dowód dla partnera

W niektórych przypadkach kobieta wie na pewno, kto jest ojcem jej dziecka, jednak jej partner koniecznie chce zrealizować test. Wynik badania da mu bowiem pewny dowód, którego potrzebuje, by poczuć pewność raz na zawsze. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, na pewno również odczuwasz strach czy wstyd – boisz się osądzania i nie rozumiesz, dlaczego Twój partner Ci nie ufa. Warto, abyś nie tylko starała się zrozumieć jego motywy, ale również wyzbyła negatywnych emocji. Powinniście poważnie ze sobą porozmawiać i w razie potrzeby – skorzystać z pomocy psychologicznej dla par.

Więcej informacji

Masz pytania odnośnie testów na ojcostwo? Napisz do nas na info@zdrowokolorowo.pl.

Zdjęcie: pixabay.com | Grafika: www.pewnytato.pl
Nie wiem kto jest ojcem dziecka
5 (100%) 4 głos[y]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.