Przeskocz do treści

Jak ubierać niemowlę wiosną?

Wielu rodziców zastanawia się, jak ubierać niemowlę wiosną. Bezchmurne niebo i wyższa temperatura zachęcają, by założyć maluchowi lżejsze ubranka. Jednocześnie powstaje obawa, czy nie doprowadzi to do wychłodzenia organizmu dziecka. Jak dopasować garderobę dziecka do wiosennej pogody? Przeczytaj poniżej.

Spis treści:

Jak ubierać niemowlę wiosną na spacer?
Jak ubierać niemowlę wiosną, gdy temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni Celsjusza?
Jak ubierać niemowlę wiosną, gdy temperatura powietrza nie przekracza 25 stopni Celsjusza?

Jak ubierać niemowlę wiosną na spacer?

Rozmyślając o tym, jak ubierać niemowlę wiosną, należy pamiętać, że pogoda szczególnie na początku tej pory roku może być bardzo zdradliwa. Wychodząc z dzieckiem na spacer, możemy doświadczyć pięknego słońca, a po chwili silnego wiatru czy ulewy. Na każdą okoliczność powinniśmy być przygotowani, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest warstwowe ubieranie niemowlaka, tzw. na cebulkę.

Jak ubierać niemowlę wiosną, gdy temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni Celsjusza?

To jak ubierać niemowlę wiosną, zależy w dużej mierze od temperatury powietrza. Jednego dnia może być 11 stopni Celsjusza, a kolejnego 20. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Gdy temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni Celsjusza, zalecane są 3 warstwy ciuszków.

Pierwsza warstwa to ubranka podstawowe, które chronią dziecko przed nadmierną utratą ciepła i przepoceniem. Należą do nich m.in. pajace dla niemowląt, body, podkoszulki, skarpetki. Mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha, dlatego tak istotne jest, by zadbać o naturalność tkanin, z jakich są wykonane.

Druga warstwa ma za zadanie zapewnić ochronę przed chłodem. Są to bluzy, sweterki, długie spodnie, dresy, czapeczki niemowlęce. Powinny być również wykonane z naturalnych, oddychających materiałów.

Trzecia warstwa to ochrona przed wiatrem i wilgocią. Zaliczamy do nich kurtki przeciwwiatrowe oraz lekkie trzewiki. Ubrania te nie muszą być typowo przeciwdeszczowe, gdyż wózki posiadają budki i osłony, które zatrzymują wodę. Istotne jest, by kurtki miały dobrą cyrkulację powietrza, gdyż chronią malucha przed wiatrem i przepoceniem.

Teraz zobaczmy, jak ubierać niemowlę wiosną, gdy robi się zdecydowanie cieplej.

Jak ubierać niemowlę wiosną, gdy temperatura powietrza nie przekracza 25 stopni Celsjusza?

W ostatnich latach często temperatura w maju czy czerwcu przekracza 20 stopni Celsjusza. Jak ubierać niemowlę wiosną, gdy jest bardzo ciepło?

Rekomendowane są 2, a nie 3 warstwy ubranek. Należy jednak pamiętać o zapasowym kocyku na wypadek załamania pogody, które o tej porze roku może się często przytrafić.

Pierwsza warstwa ubranka to tak jak wcześniej – body, podkoszulka, skarpetki. Za drugą warstwę mogą posłużyć spodenki, bluza z długim rękawem oraz buciki. W słoneczne dni pamiętajmy o założeniu dziecku czapeczki lub kapelusika bądź o rozłożeniu parasolki przy wózku.

Część rodziców zastanawia się, jak ubierać niemowlę wiosną do chrztu. Obowiązuje tu ta sama zasada. W zależności od temperatury powietrza zakładamy maluchowi 2 lub 3 warstwy ubranek. Pamiętajmy nie tylko o wyborze eleganckich ubrań dla naszej pociechy, ale także o materiałach, z których są uszyte. Wygoda i komfort dziecka powinno być głównym kryterium ich doboru.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *