Przeskocz do treści

Testy genetyczne dla przyszłych rodziców – jakie wybrać?

Starania o dziecko niestety nie zawsze są szybkie i skuteczne. Czasem na drodze do rodzicielstwa pojawiają się różnorodne problemy. Uchronić możemy się przed nimi, wykonując odpowiednie badania przed rozpoczęciem starań. Szczególnie ważne jest wykonanie testów genetycznych dla przyszłych rodziców. Sprawdź, na jakie warto się zdecydować!

Spis treści:

  1. Czy warto wykonać testy genetyczne dla przyszłych rodziców?
  2. Który test genetyczny dla przyszłych rodziców wybrać?

Czy warto wykonać testy genetyczne dla przyszłych rodziców?

Wiele cech naszego dziecka determinowanych jest przez geny, które otrzymuje ono w 50% od matki i w 50% od ojca. Są one przekazywane w momencie zapłodnienia poprzez komórkę jajową i plemnik. Wraz z genami przekazane mogą zostać także mutacje genetyczne, które prowadzić mogą do rozwoju różnych chorób. Mogą być to schorzenia, na które cierpią rodzice lub takie, których są jedynie nosicielami.

Wykonanie testów genetycznych dla przyszłych rodziców da Wam pewność, że w Waszych genach nie ma żadnej wady, którą mogłoby odziedziczyć Wasze dziecko. W razie rozpoznania potencjalnych mutacji możliwe będzie także podjęcie odpowiednich kroków, które umożliwią Wam powitanie na świecie zdrowego dziecka.

Wady genetycznie nie zawsze są dziedziczne. Pamiętajmy więc, aby zbadać nie tylko siebie, ale także dziecko. Możemy zrobić to już w ciąży dzięki testowi NIFTY pro. Pozwala on na zdiagnozowanie u dziecka aż 94 chorób, a na życzenie rodziców możliwe jest także określenie płci. Do wykonania takiej analizy potrzebna jest tylko krew matki, dzięki czemu badanie jest nieinwazyjne.

Który test genetyczny dla przyszłych rodziców wybrać?

W ofercie laboratoriów znajdziemy wiele różnych testów genetycznych. Który najlepiej wybrać? Ze swojej strony polecamy wykonanie następujących badań:

  • Test WES prekoncepcja – jest to badanie genetyczne, w którym analizuje się wszystkie geny pacjenta. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). Dzięki niemu możemy wykluczyć takie choroby jak mukowiscydoza, rdzeniowy zanik mięśni (SMA) czy fenyloketonuria. Próbką potrzebną do wykonania badania jest sucha kropla krwi.
  • Badanie kariotypu – jest to analiza polegająca na sprawdzeniu każdego chromosomu pacjenta pod kątem budowy i liczebności. Dzięki temu możemy wykryć nieprawidłowości, które mogą przyczyniać się do niepłodności i poronień. Badanie to wykonuje się na podstawie próbki krwi.
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *