Przeskocz do treści

Prezenty na święta dla dzieci

Święta zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi coroczny dylemat: jaki prezent kupić dziecku? Prezentujemy praktyczny poradnik dla niezdecydowanych.

Prezenty na święta dla dzieci – rozwijające zainteresowania

Ten rodzaj prezentu warto wybrać zarówno wtedy, gdy znamy preferencje dziecka co do danej dziedziny jak i wówczas, gdy nie mamy pojęcia, co właściwie ucieszyłoby malucha. Dlaczego? Małe dzieci często jeszcze same nie wiedzą, co sprawa im najwięcej frajdy, dlatego w ten sposób możemy pomóc im rozwinąć zainteresowania.

I tak, żeby wymienić chociaż kilka, takim prezentem na święta dla dzieci może być: gitara, sztaluga, zestaw profesjonalnych farb i pędzli, aparat fotograficzny, kamera, organki, malowanki, książki ze zwierzątkami, gry zręcznościowe, klocki, zestaw do gotowania, pieczenia, drewniana skrzynka z drewnianymi narzędziami, czy opłacenie kursu: angielskiego, pływania, rysowania, tańca itd.

Biżuteria – kolczyki, łańcuszek, bransoletka

Biżuteria to dobry wybór zarówno dla dziewczynki, jak i chłopczyka. Dziewczynki na pewno ucieszą się z prezentu na święta jakim będą wszelkiego rodzaju kolczyki (srebrne, złote, emaliowane – kolorowe, wiszące, wkręty, z bohaterami bajek, ze zwierzątkami, kwiatuszkami itd.), łańcuszki z wisiorkami, bransoletki czy błyszczące ozdoby do włosów. Chłopcu można kupić na święta złoty lub srebrny medalik z łańcuszkiem.

Sprzęt sportowy – rower, rolki, trampolina, elektryczna deskorolka

Sprzęty sportowe to doskonałe rozwiązanie na prezenty na święta dla dzieci w każdym wieku. Co prawda rower, rolki czy trampolina nie kojarzą się z czasem Świąt Bożego Narodzenia, ale spokojnie – po każdej zimie nadchodzi wiosna, która z roku na roku jest coraz cieplejsza. Innym pomysłem na prezent świąteczny dla dziecka związany ze sportem może być: piłka do piłki nożnej, do koszykówki, do piłki ręcznej, elektryczna deskorolka czy zestaw do gry w tenisa.

Laptop, komputer lub tablet

Powyższe sprzęty elektroniczne polecamy kupować na prezent świąteczny dla starszych dzieci, które takie urządzenia mogą używać jako pomoc do nauki lub sporadycznie zabawy oraz dla takich, którym można już z powodzeniem wyjaśnić zagrożenia płynące ze zbyt długiego czasu spędzanego przed ekranem laptopów, komputerów czy tabletów. Młodsze dzieci szybko uzależniają się od nowinek technicznych i niestety będą je wykorzystywać głównie do oglądania bajek i gier.

Autor: zdrowokolorowo.pl | Zdjęcie: pixabay.com

Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *