Przeskocz do treści

Czy badania metaboliczne wspierają prawidłowy rozwój dziecka?

Badania metaboliczne - jakie są objawy chorób metabolicznychChoroby metaboliczne to grupa bardzo dużej ilości chorób. Wynikają one z nieprawidłowego funkcjonowania organizmu. Można nie zauważyć ich od razu i objawy mogą nie być jednoznaczne. U dzieci najczęściej występują wrodzone wady metabolizmu. Jakie badania metaboliczne są dostępne na rynku? Czy badanie WES COMPLEX jest takim testem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Badania metaboliczne – jakie są objawy chorób metabolicznych?
Badania metaboliczne a indywidualna dieta
Badania metaboliczne – WES COMPLEX
Czy badania metaboliczne u dzieci zapewnią spokojną przyszłość?

Badania metaboliczne – jakie są objawy chorób metabolicznych?

Objawy chorób metabolicznych mogą być różne. Drgawki, wymioty lub zaburzenia napięcia mięśniowego to jedne z nich. Czasami choroba może nie dawać żadnych symptomów. Warto skonsultować się z lekarzem w przypadku zauważenia niepokojących objawów u swojego dziecka. W takich sytuacjach badania metaboliczne mogą być nieocenione.

Badania metaboliczne a indywidualna dieta

Choroby metaboliczne leczone są m.in. przez wprowadzenie indywidualnej diety dostosowanej do potrzeb pacjenta. Aby móc to zrobić konieczne jest właściwe rozpoznanie. Przykładem choroby metabolicznej jest fenyloketonuria. W tym przypadku organizm ma trudności z przetwarzaniem fenyloalaniny. Pamiętajmy, że odpowiednia dieta przy zaburzeniach metabolicznych jest niezbędna. Dlatego badania metaboliczne są tak ważne.

Badania metaboliczne – WES COMPLEX

Istnieje badanie metaboliczne, które sprawdzi czy choroba metaboliczna jest aktywna. Ten test metaboliczny jest w stanie rozpoznać chorobę metaboliczną i sprawdzić jak mocno jest zaawansowana. Takim badaniem jest WES COMPLEX. Badania metaboliczne u dzieci, a szczególnie to badanie genetyczne dziecka wybiera wiele rodziców ze względu na bardzo szeroki zakres.

Czy badania metaboliczne u dzieci zapewnią spokojną przyszłość?

Wykonanie badania metabolicznego u dzieci – badania genetycznego pozwoli na postawienie diagnozy i wprowadzenie odpowiedniej diety. Zapewni to spokojną przyszłość i zdrowie Twojemu dziecku. Badanie WS COMPLEX jest często wybierane jako badanie metaboliczne. Ta innowacja na runku pozwala na postawienie trafnej diagnozy. Można więc powiedzieć, że badania metaboliczne wspierają prawidłowy rozwój dziecka.