Moje dziecko przestaje się interesować otoczeniem – co to może oznaczać?

Martwisz się, że Twoje dziecko przestaje się interesować otoczeniem? Chociaż utrata kontaktu z otoczeniem najczęściej kojarzona jest z autyzmem, może być również objawem niebezpiecznej choroby genetycznej. Takie schorzenie, postępując, może spowodować nieodwracalne skutki, dlatego najlepiej wykryć je jak najszybciej. Pomoże w tym test Nova, badając dziecko pod kątem ponad 12 tysięcy różnych mutacji.

Moje dziecko przestaje się interesować otoczeniem – nie tylko autyzm… To może być choroba genetyczna

Wielu lekarzy i rodziców podejrzewa autyzm u wszystkich tych dzieci, które tracą kontakt z rzeczywistością i otoczeniem i u których występują zaburzenia rozwoju. Tymczasem taka diagnostyka „w ciemno” może być dla dziecka bardzo niebezpieczna! Dlaczego?

Jeśli za podobne objawy odpowiada choroba genetyczna – metaboliczna, nieleczone dziecko jest narażone na poważne powikłania, w tym upośledzenie umysłowe, a nawet śmierć. Przy schorzeniach metabolicznych organizm dziecka nieprawidłowo przetwarza niektóre substancje, co prowadzi np. do ich nagromadzenia, zatrucia czy niedoborów.

Ospałość, apatia, senność i inne objawy – na co zwrócić uwagę?

Choroby genetyczne są bardzo podstępne – ich objawy bywają nieoczywiste i trudne do wykrycia. Mogą należeć do nich właśnie m.in. ospałość, apatia, utrata kontaktu z otoczeniem czy zaburzenia rozwoju. Czasami pojawiają się też omdlenia, drżenie rączek i nóżek, drgawki, gorączka bez wyraźnej przyczyny, problemy ze wzrokiem, bóle głowy czy padaczka.

Inne objawy chorób genetycznych to również problemy skórne (np. wysypki, pleśniawki, plamy, bladość, zasinienia) oraz kłopoty z układem pokarmowym (np. bóle brzuszka, wymioty, biegunki, brak apetytu). Rodzaj objawów i ich nasilenie zależą od tego, na co choruje dziecko – a chorób metabolicznych jest wiele.

Proste badanie Nova – bada aż 87 różnych chorób genetycznych

Test Nova bada malucha pod kątem ponad 12000 różnych mutacji genetycznych, które odpowiadają za 87 chorób wrodzonych. Dzięki temu dziecko jest przebadane kompleksowo – za jednym razem możesz sprawdzić, czy nie występuje u niego któreś z niebezpiecznych schorzeń.

Pamiętaj, że w tym przypadku bardzo ważna jest szybka diagnostyka – im szybciej choroba zostanie wykryta, tym większa szansa na uratowanie życia dziecka! Jeśli okaże się natomiast, że u malucha nie występuje tego typu schorzenie, pole diagnostyczne ulegnie zawężeniu.

Pewność testu Nova to aż 99,99%

Jest to więc najnowocześniejsze i najbardziej czułe badanie tego typu – dzięki wykorzystaniu technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji. Test Nova umożliwia wykrycie na bardzo wczesnym etapie tych chorób, wobec których byliśmy do tej pory bezbronni.

Co więcej, oprócz badania dziecka pod kątem 87 różnych chorób genetycznych, test Nova to również analiza jego wrażliwości na 32 substancje zawarte w lekach. Dzięki temu zyskujesz dodatkową informację na temat tego, jakie leki, formy i dawki są dla niego skuteczne i bezpieczne.

Więcej informacji

Masz pytania odnośnie badania NOVA? Napisz do nas na info@zdrowokolorowo.pl.

Artykuł sponsorowany | Grafika: www.testnova.pl | Zdjęcie główne: Aynur Shauerman/pl.123rf.com
Moje dziecko przestaje się interesować otoczeniem – co to może oznaczać?
5 (100%) 4 głos[y]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.