Przeskocz do treści

Jak przyspieszyć poród?

Niektórym dzieciom niezbyt spieszy się na świat. Często mija termin porodu, a dziecko nie pojawia się na świecie. Nic dziwnego, że wiele przyszłych mam stara się nieco przyspieszyć poród. Sprawdź, jak możesz to zrobić!

Spis treści:

  1. Aktywność fizyczna
  2. Współżycie seksualne
  3. Akupresura
  4. Pozostałe sposoby na przyspieszenie porodu
  5. Czy przyspieszanie porodu jest bezpieczne?

Aktywność fizyczna

Jednym z najczęściej polecanych sposobów na przyspieszenie porodu jest umiarkowana aktywność fizyczna. Może być to np. spacer czy joga. Dzięki takim aktywnościom dostarczysz organizmowi więcej tlenu. Twoja miednica stanie się wtedy bardziej ruchoma, a to z kolei ułatwi dziecku prawidłowe ułożenie się. Istotna jest tutaj także siła grawitacji, która obniży brzuch i tym samym zwiększy nacisk na szyjkę macicy.

Współżycie seksualne

Współżycie seksualne to także jedna z polecanych metod na przyspieszenie porodu. W męskim nasieniu znajduje się składnik zwany prostaglandynami, który przyczynia się do rozwarcia szyjki macicy. Na przyspieszenie porodu wpływa także wydzielana podczas stosunku seksualnego oksytocyna, która wywołuje skurcze macicy. Współżycie jest więc bardzo wskazane, jeśli tylko nie zabronił nam tego lekarz. Kochajcie się więc śmiało, gdy tylko macie na to ochotę.

Akupresura

Akupresura to jedna z metod chińskiej medycyny naturalnej, która może przyspieszyć poród. Opiera się ona na uciskaniu poszczególnych punktów w naszym ciele, które odpowiadają za przepływ energii do poszczególnych części naszego ciała.

Jeśli chcemy wywołać poród, to uciskać musimy punkty związane z macicą, czyli:

  • Punkt około 7-8 cm nad kostkami
  •  Punkt między kciukiem a palcem wskazującym
  •  Wgłębienie na szczytach ramion

Uciskanie tych punktów powinno spowodować wydzielanie się oksytocyny, co prowadzi do przyspieszenia porodu.

Pozostałe sposoby na przyspieszenie porodu

Chcąc przyspieszyć nasz poród, skorzystać możemy także z następujących sposobów:

  •  Masowanie brodawek sutkowych
  •  Picie herbaty z liści malin
  •  Stosowanie oleju z wiesiołka
  •  Ciepła kąpiel z dodatkiem olejku różanego lub szałwiowego

Czy przyspieszanie porodu jest bezpieczne?

Powyższe porody na przyspieszanie porodu są całkowicie bezpieczne dla mamy i dziecka, jeśli tylko korzystamy z nich w odpowiednim momencie. Nie powinnyśmy robić tego przed 40 tygodniem ciąży. Jeśli mamy wątpliwości co do stosowania którejkolwiek z metod, to porozmawiajmy o tym z naszym lekarzem.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *