Przeskocz do treści

Jak organizować urodziny dla dziecka w domu?

Urodziny Twojego dziecka to zawsze wielki dzień. Warto więc hucznie go świętować. Świetną imprezę dla dziecka zorganizować możemy w domu. Będzie to wspaniały prezent dla Twojej pociechy. Sprawdź, jak organizować urodziny dla dziecka w domu!

Spis treści:

  1. Wspólnie stwórzcie listę gości
  2. Pomyślcie o dekoracjach
  3. Ustalcie menu
  4. Zaplanujcie aktywności

Wspólnie stwórzcie listę gości

Planowanie przyjęcia urodzinowego zacznijcie od stworzenia listy gości. Zapytaj swoje dziecko, z kim dokładnie chciałoby świętować swoje urodzinki. Zastanów się także, ile gości możecie pomieścić w domu tak, aby nie było zbyt ciasno. Ustal także z maluszkiem, czy będzie to impreza tylko dla jego przyjaciół, czy zaprosicie też na nią Waszych krewnych.
Po stworzeniu listy gości pora na wręczenie zaproszeń. Znajdźcie więc odpowiedni wzór, wypiszcie zaproszenia i dostarczcie je do Waszych gości.

Pomyślcie o dekoracjach

Na dziecięcych urodzinach dekoracje to niezwykle ważna rzecz. Pamiętajcie, że wcale nie musi wiązać się to z wydawaniem dużej sumy pieniędzy. Wystarczą papierowe talerzyki i plastikowe kubki z ulubionym motywem, balony oraz urodzinowe czapeczki. Dzięki temu Wasz dom będzie pięknie przystrojony na ten wyjątkowy dzień. Takie dekoracje stworzą niesamowity klimat.

Ustalcie menu

Urodzinowe przyjęcie musi wiązać się z pysznym jedzeniem. Menu dostosujcie do upodobań solenizanta, ale także do jego gości. Postaraj się dowiedzieć wcześniej, czy zaproszone dzieci nie mają żadnych alergii pokarmowych. Dzięki temu urodzinowe menu będzie dla każdego bezpieczne.
Najważniejszym elementem urodzinowego menu jest oczywiście tort. Możecie przygotować go samodzielnie lub zamówić w jednej z lokalnych cukierni. Przygotujcie także słodkie i słone przekąski. Dzieciaki chętnie sięgają po nie podczas zabawy. Mogą być to m.in. mini pizze, owocowe żelki, pokrojone owoce, lizaki bezowe czy słupki warzyw z hummusem.

Zaplanujcie aktywności

Na urodzinowe przyjęcie zaprosić możecie animatorkę, która zadba o rozrywkę dla Twojego dziecka i jego gości. Nie musicie jednak tego robić. Rodzice to także świetni animatorzy. Pomyślcie więc wcześniej, jakie aktywności możecie z dziećmi przeprowadzić w domu. Świetnie sprawdzą się tu zabawy z balonami, gry planszowe oraz rozbijanie piniaty. Zaplanujcie także czas na swobodną zabawę dzieci.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *