Przeskocz do treści

Aktywności fizyczne wspierające rozwój motoryczny przedszkolaków – 4 propozycje

Na rozwój motoryczny naszych dzieci duży wpływ ma aktywność fizyczna. Dzieci potrzebują ruchu, aby prawidłowo się rozwijać. Warto więc dbać o ich jak najczęstszą aktywność fizyczną. Jest to bardzo ważne w okresie przedszkolnym, kiedy dzieci intensywnie rosną. Przeczytaj, jakie są najlepsze aktywności fizyczne wspierające rozwój motoryczny przedszkolaków!

Spis treści:

  1. Aktywność fizyczna a rozwój motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym
  2. Najlepsze aktywności fizyczne wspierające rozwój motoryczny przedszkolaków

Aktywność fizyczna a rozwój motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Wzmacnia ona cały organizm naszej pociechy. Kształtuje ona koordynację ruchową, poprawia samopoczucie oraz dotlenia organizm. Aktywność fizyczna stymuluje także dziecięcy mózg do rozwoju oraz reguluje procesy metaboliczne.

Ma ona także wpływ na pracę układu odpornościowego. Wzmacnia go, dzięki czemu dziecko rzadziej łapie infekcje.

Najlepsze aktywności fizyczne wspierające rozwój motoryczny przedszkolaków

Najlepsze aktywności fizyczne wspierające rozwój motoryczny przedszkolaków to:

  •  Spacery – jest to dość niepozorna aktywność fizyczna, ale może ona przynieść duże korzyści. Dzięki nim dziecko rozwija się fizycznie oraz dotleni swój organizm. Spacery to także świetny sposób na uzupełnienie witaminy D w organizmie, której większość z nas ma zbyt mało.
  •  Obowiązki domowe – Twoje dziecko wcale nie musi uprawiać sportu, żeby się ruszać. Odkurzanie, sprzątanie zabawek czy grabienie liści to także ruch. Staraj się więc angażować dziecko w obowiązki domowe adekwatne do jego wieku. Jest to także nauka samodzielności i odpowiednich nawyków.
  •  Znajdź dla dziecka zajęcia sportowe – w każdym mieście organizowane są takie zajęcia różnego typu. Znajdziemy je w szkołach, domach kultury oraz prywatnych placówkach. Pamiętaj, że dla Twojego dziecka korzystna jest każda forma ruchu. Wybierzcie więc zajęcia, które interesują dziecko. Dzięki temu będzie ono chodziło na nie z przyjemnością.
  •  Bawcie się w pokonywanie torów przeszkód – takie tory ułożycie w domu przy niewielkim nakładzie pracy. Wystarczą Wam do tego poduszki i koce. Pokonywanie tego typu torów przeszkód to dla dzieci bardzo atrakcyjna zabawa ruchowa. Korzyści przyniesie także samo ich układanie. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na rozwijanie logicznego myślenia i koncentracji uwagi.
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *