Przeskocz do treści

Badania na autyzm

badania na autyzm

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju mózgu, a nie jak większość uważa chorobą. Jest on niewyleczalny, jednak wczesna diagnoza umożliwia zapewnienie dziecku względnie dobrych warunków rozwoju. Charakteryzuje się głównie zaburzeniami w kontakcie z innymi ludźmi, opóźnionym rozwojem mowy oraz trudnościami z wyrażaniem swoich uczuć. Częstym objawem autyzmu jest również zainteresowanie tylko jednym tematem, np. dziecko bawi się tylko samochodami, na inne zabawki nie zwraca uwagi i ciągłe powtarzanie określonych ruchów. Najczęstszą przyczyną wystąpienia autyzmu są czynniki genetyczne znajdujące się na chromosomach oraz różnego typu urazy.

Badanie na autyzm – jakie jest najbardziej popularne?
Badanie WES Premium skutecznym badaniem na autyzm
Kto decyduje się na badanie WES Premium jako badanie na autyzm
Jak długo oczekuje się na wynik badań na autyzm robiąc badanie WES Premium?

Badanie na autyzm – jakie jest najbardziej popularne? 

Najbardziej popularnym badaniem na autyzm jest badanie WES. Testy tych badań pozwalają wykryć szkodliwe zmiany w genach, które pozwalają wykryć wrodzoną wadę dziecka. Pozwala ona zapewnić badanie na bardzo wczesnym etapie dziecka. Często czas sprawia, że życie niemowlaka zostaje uratowane oraz dajemy mu szansę na normalne funkcjonowanie. Dzięki WES również możemy oszacować szansę wystąpienia choroby u innego członka rodziny.

Badanie WES Premium skutecznym badaniem na autyzm?

Badanie WES Premium jest najszerszym badaniem genetycznym. Umożliwia przeanalizowanie wszystkich genów człowieka, a jest ich około 23 000. Wykonuje zaawansowane testy, dzięki którym możemy poznać wiele informacji na temat osoby badanej. Można je wykonać za równo u dziecka, jak i osoby dorosłej. Jest ono w pełni bezpieczne.

Kto decyduje się na badanie WES Premium jako badanie na autyzm?

Na badania WES decydują się  osoby z cechami dysmorfii twarzy, objawami ze spektrum autyzmu, podejrzeniem wrodzonej choroby, osoby z atakami padaczki, gdy nie wiadomo skąd one się biorą, osobami z problemami ortopedycznymi oraz zaburzeniami odporności.

Jak długo oczekuje się na wynik badań na autyzm robiąc badanie WES Premium?

Na badanie WES oczekuje się około dwóch tygodni. Cena takiego badania wynosi ok. 5500 złotych.