Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciaży

Masz jakiekolwiek wątpliwości co do ojcostwa i boisz się, że stres może zaszkodzić dziecku? Możesz zyskać pewność już na tym etapie – test na ojcostwo w ciąży jest jak najbardziej możliwy. I to już od 8. tygodnia ciąży! Dowiedz się, na czym polega takie badanie.

Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży polega na pobraniu krwi przyszłej mamy, a następnie wyizolowaniu DNA jej oraz dziecka. Później porównuje się je z materiałem genetycznym mężczyzny (pochodzącym z wymazu z policzka). Takie badanie jest możliwe, ponieważ w krwiobiegu ciężarnej krąży DNA dziecka. W 8. tygodniu jest go na tyle dużo, że można wykonać jednoznaczną analizę. Test na ojcostwo w ciąży to pewność na całe życie, ponieważ wynik nigdy się nie zmieni.

Test na ojcostwo w ciąży jest równie pewny jak po narodzinach

Już na tym etapie umożliwia zyskanie całkowitej pewności – nie trzeba czekać, aż dziecko pojawi się na świecie. Fragmenty, które laboratorium analizuje w takim badaniu, są bowiem ustalone już od momentu poczęcia. Później również się nie zmieniają, dlatego taki sam wynik można uzyskać przed porodem, jak i po nim.

Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży – bezpieczeństwo i komfort

W przypadku testu na ojcostwo od 8. tygodnia ciąży krew pobierana jest z żyły łokciowej – tak, jak do zwykłej morfologii. Jest to niemal bezbolesne, wygodne i bezpieczne dla kobiety i dziecka. Pobranie próbki od mężczyzny – wymazu z wewnętrznej strony policzka – także jest komfortowe i zajmuje kilkadziesiąt sekund.

Pewność co do ojcostwa to spokojna ciąża

Im szybciej zyskasz jednoznaczną odpowiedź, czy dany mężczyzna jest ojcem danego dziecka, tym szybciej zmniejszysz towarzyszący Ci stres. Jak pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, nerwy mogą niekorzystnie wpływać na dziecko, dlatego najlepiej ich unikać.

test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży

Więcej informacji

Masz pytania odnośnie badania ojcostwa w ciąży? Napisz do nas na info@zdrowokolorowo.pl.

Zdjęcie: racorn/pl.123rf.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content