Przeskocz do treści

Opłaty za pobyt rodziców i opiekunów przy hospitalizowanych dzieciach zniesione w Szpitalu Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny znosi opłaty za pobyt rodziców i opiekunów przy hospitalizowanych dzieciach na Oddziale Pediatrii oraz Pododdziale Patologii Noworodka. Z dniem 1 czerwca, symbolicznie w Dniu Dziecka, dotychczasowe opłaty przestają obowiązywać (poza dodatkowym wyżywieniem dla opiekuna).

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oferuje swoim małym Pacjentom oraz ich opiekunom dobre i komfortowe warunki pobytu podczas hospitalizacji, w dwu osobowych pokojach, z infrastrukturą noclegową dla osób dorosłych. Znamy jednak wartość opieki rodzica, wiemy jak ważna jest bliskość mamy czy taty w procesie zdrowienia dziecka, wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla małego pacjenta, dlatego zdecydowaliśmy się na zniesienie opłat, pobieranych w ramach rekompensacji kosztów pobytu opiekunów. Dzieci przebywają na Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Patologii Noworodka od kilku dni do kilku tygodni, dla rodziców są to zawsze znaczące kwoty, które teraz będą mogli przeznaczyć m.in. na rozwój swoich pociech.Dariusz Malczyk, Z-ca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny

Odział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny posiada 22 miejsca dla dzieci i niemowląt dostępnych w 12-stu dwuosobowych salach, dodatkowo wyposażony jest w aneks kuchenny dla rodziców.

Oddział specjalizuje się w leczeniu chorób wieku dziecięcego wymagających hospitalizacji…

…m.in. chorób układu oddechowego (zapalenia płuc, oskrzeli, krtani, stany zapalne nosogardła, zatok przynosowych i uszu), układu pokarmowego (bóle brzucha, ostre i przewlekłe stany zapalne przewodu pokarmowego, diagnostyka refluksu żołądkowo-przełykowego, ulewań, biegunek, zaparć, diagnostyka hiperbilirubinemii), układu moczowego (ostre i nawracające zakażenia układu moczowego, schorzenia urologiczne i uroginekologiczne u dzieci), chorób alergicznych (alergie skórne: ostre pokrzywki, rumienie, alergie i nietolerancje pokarmowe, alergie wziewne sezonowe i całoroczne) oraz ginekologii dziecięcej (ginekologia niemowląt i dzieci od urodzenia do 18 roku życia obejmująca: zaburzenia dojrzewania, zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne i niezapalne sromu i pochwy, nieprawidłowe krwawienia, kompleksową opiekę nad pacjentkami z zespołem Turnera).

Pododdział Patologii Noworodka

Natomiast Pododdział Patologii Noworodka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny oferuje opiekę medyczną nad noworodkami, które we wczesnym okresie po urodzeniu zachorują w domu i wymagają leczenia oraz hospitalizacji, z powodu m.in: żółtaczki, zaburzeń odżywiania, zaburzeń przyrostu masy ciała, zakażeń dróg moczowych, infekcji dróg oddechowych, zakażeń skóry, powikłań wcześniactwa.

Ponieważ noworodkowi choremu w sposób szczególny potrzebna jest matka, jako element leczenia, w trosce o kobiety w połogu i karmiące piersią zapewniamy konsultacje laktacyjne oraz położniczo-ginekologiczne. Pododdział Patologii Noworodka posiada 13 miejsc dla niemowląt dostępnych w 7-iu jedno oraz dwuosobowych salach, wyposażonych w rozkładane fotele oraz kanapy dla rodziców i opiekunów.

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa szpitalmadalinskiego.pl
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *