Przeskocz do treści

Czytanie na oddziale pediatrii

ZACZYTANA BIBLIOTEKA W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25) we współpracy z Fundacją Zaczytani.org, odkrywa bajkowy świat przed swoimi najmniejszymi pacjentami otwierając ‘Zaczytaną Bibliotekę’ na Oddziale Pediatrii. W ramach projektu Szpital otrzymał półkę pełna książek, która niewątpliwie umili pobyt najmniejszych pacjentów podczas hospitalizacji. Podczas spotkania z literaturą Julia Kamińska – ambasadorka fundacji, przedstawiła dzieciom wyjątkową książkę ,,Gdybym był dorosły”. Dla najważniejszych, czyli najmłodszych uczestników czekały dodatkowe atrakcje, wizyta Zaczytanej Sowy  oraz dużo prezentów.

Mecenasem ‘Zaczytanej Biblioteki’ w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny jest Bank BZ WBK. Jest to już 601 ‘Zaczytana Biblioteka’ zorganizowana przez Fundację Zaczytani.org. Książka czytana na głos to wstęp do programu bajkoterapii, do którego Fundacja zachęca wszystkich tych, którzy chcą pomagać i uwielbiają czytać.

Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie dzieciom książek  już od najmłodszych chwil życia. Czytanie buduje więź między dzieckiem i rodzicami, tworzy poczucie bliskości i bezpieczeństwa, zaspokaja kontakt emocjonalny małego dziecka, uczy wyrażania emocji i radzenia  sobie z nimi, rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Ma niewątpliwie pozytywny wpływ na zdrowienie dzieci, szczególnie tych przebywających w  szpitalach, z dala od bliskiego im domu. W naszym Szpitalu, książka jest stałym elementem każdego pokoju, w którym przebywa leczone dziecko, wnosi radość i uśmiech na twarzach małych  pacjentów.  Lekarz Kierująca Oddziałem Pediatrii – lek. spec. Anna Krysiukiewicz-Fenger
Źródło: informacja prasowa
3/5 - (4 głosów / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *