Przeskocz do treści

5 ciekawych edukacyjnych aplikacji dla dzieci

Aktualnie z każdej strony otaczają nas nowe technologie. Służą one nie tylko rozrywce czy komunikacji, ale także edukacji. Świetnie mogą one wspomóc rozwój naszych dzieci. Skorzystanie z nich jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na telefon czy komputer odpowiednią aplikację. Ale jakie? Sprawdź najciekawsze propozycje edukacyjnych aplikacji dla dzieci!

Spis treści:

  1. Squla
  2. Thinkrolls
  3. Bandimal
  4. Mekorama
  5. Scratch

Squla

Squla to jedna z najlepszych edukacyjnych aplikacji dla dzieci. Znajdziemy w niej różne gry i quizy przeznaczone dla dzieci w wieku od przedszkola aż do 6 klasy. Każda gra w Squli jest zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Możemy więc śmiało używać jej w nauce do szkolnych sprawdzianów i kartkówek.

Thinkrolls

Thinkrolls jest aplikacją, która uczy i bawi. Jest to gra logiczna polegająca na przemieszczaniu różnych ciekawych tras. Jest ich w sumie ponad 200. Podczas każdej trasy na Twoje dziecko czekają różnorodne wyzwania. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Dzięki Thinkrolls dziecko nie tylko będzie się świetnie bawić, ale także rozwinie umiejętność obserwacji, logicznego rozumowania, rozwiązywania problemów, pamięci i koncentracji uwagi.

Bandimal

Twoje dziecko lubi muzykę? Bandimal to aplikacja stworzona idealnie dla niego. Dzięki niej dziecko może komponować swoje własne utwory i zapisać je na telefonie czy tablecie. Z aplikacji korzystać można od 4 roku życia. Gwarantujemy jednak, że spodoba się ona także starszym dzieciom oraz ich rodzicom.

Mekorama

Mekorama to gra logiczna polegająca na przechodzeniu robotem przez specjalną planszę. Naszym zadaniem jest jej przejście w taki sposób, aby z niej nie spaść. Dziecko w trakcie rozgrywki może korzystać z gotowych plansz lub tworzyć własne, a następnie udostępniać je znajomym. Mekorama przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Dzięki niej rozwiną one logiczne myślenie oraz kreatywność.

Scratch

Aplikacja Scratch polega na tworzeniu prostych gier i animacji, dzięki czemu dzieci uczą się programowania. W trakcie korzystania z niej dziecko rozwija swoją kreatywność i logiczne myślenie oraz zaczyna interesować się programowaniem. Przeznaczona jest ona dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat, ale może spodobać się także starszym pociechom.

Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *