Przeskocz do treści

Badania genetyczne niemowląt w kontekście testu NOVA

Kiedy wykonuje się badania genetyczne niemowląt, Ile kosztuje badanie genetyczne niemowląt, Gdzie zrobić badania genetyczne niemowląt, Ile trzeba czekać na wynik badań genetycznych niemowląt

W naszym DNA zapisane jest wiele cennych informacji, np. choroby odziedziczone po przodkach. Jedną z najważniejszych dziedzin badań genetycznych są badania genetyczne niemowląt. Wykonuje się po to, aby w przyszłości zapobiec ewentualnym chorobom. W tym celu niezbędne jest posiadanie wiedzy jak odżywiać nasze dziecko oraz jaki styl życia powinno prowadzić. Takie informacje możemy uzyskać dzięki wykonaniu testu NOVA. Jest to najdokładniejszy test genetyczny, który wykrywa 12 tysięcy zmian w genach, a także bada reakcję organizmu na 32 substancje zawarte w najpopularniejszych lekach, np. paracetamol czy relanium. Dzięki takiemu badaniu można uchronić swoje dziecko przed autyzmem, chronić je przed częstymi infekcjami, czy zwiększyć skuteczność szczepionek, a to tylko kilka z ważnych korzyści wynikających z wykonania testu!

Kiedy wykonuje się badania genetyczne niemowląt?
Ile kosztuje badanie genetyczne niemowląt?
Gdzie zrobić badania genetyczne niemowląt?
Ile trzeba czekać na wynik badań genetycznych niemowląt?

Kiedy wykonuje się badania genetyczne niemowląt?

Tak naprawdę badania genetyczne przeprowadza się już od pierwszych dni życia. Przykładem może być test NOVA, który dedykowany jest dzieciom od pierwszego dnia do osiemnastego roku życia. Należy pamiętać, że jeśli chodzi o badania genetyczne, szalenie istotna jest tutaj wczesna diagnostyka, która pozwala na jak najszybszą reakcję.

Ile kosztuje badanie genetyczne niemowląt?

Widełki określające koszt tego typu badań, są bardzo szerokie. Cena zaczyna się od 200 – 400 zł, a kończy nawet na kilku tysiącach. Pamiętajmy jednak, że taki test wykonujemy z reguły raz w życiu (test NOVA), a zdrowie naszego dziecka jest przecież bezcenne.

Gdzie zrobić badania genetyczne niemowląt?

Możemy wykonać je w najbliższej naszemu miejscu zamieszkania placówce medycznej zajmującej się przeprowadzaniem badań genetycznych. W przypadku testu NOVA możemy to zrobić także w domu. Jest to banalnie proste, wystarczy pobrać próbkę od dziecka w postaci wymazu z policzka (zestaw zamawia się na stronie testu) i odesłać do nich bezpłatnie kurierem.

Ile trzeba czekać na wynik badań genetycznych niemowląt?

Na wyniki nie czeka się długo. Z reguły do kilku tygodni. W przypadku testu NOVA na wyniki oczekuje się do 5 tygodni.