Przeskocz do treści

Czy badania genetyczne niemowląt są warte uwagi?

Po co robić badania genetyczne niemowląt, Kiedy zrobić badania genetyczne niemowląt, Czy badanie genetyczne niemowląt jest refundowane, Gdzie zrobić badanie genetyczne niemowląt

Badania genetyczne niemowląt mogą nam znacząco ułatwić świadome dbanie o zdrowie naszego maluszka. Dzięki tego typu badaniom, jesteśmy w stanie wcześnie dowiedzieć się, czy nasze dziecko jest obciążone jakąś wadą genetyczną albo czy znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na jakąś chorobę o podłożu genetycznym. Im wcześniej zostaną wykryte różne nieprawidłowości, tym większa szansa, że uda się je zniwelować albo zapobiec ich dalszemu rozwojowi.

Po co robić badania genetyczne niemowląt?
Kiedy zrobić badania genetyczne niemowląt?
Czy badanie genetyczne niemowląt jest refundowane?
Gdzie zrobić badanie genetyczne niemowląt?

Po co robić badania genetyczne niemowląt?

Wykonywanie badania genetycznego niemowląt pozwala na świadome prowadzenie dziecka, z uwzględnieniem jego predyspozycji genetycznych do rozmaitych chorób i schorzeń. Dzięki temu, prościej nam będzie uniknąć pojawienia się różnorodnych problemów zdrowotnych. Warto również mieć świadomość, że wiele dolegliwości o podłożu genetycznym, można niemal całkowicie wyleczyć. Lub przynajmniej znacząco zmniejszyć ich wpływ na życie dziecka.

Kiedy zrobić badania genetyczne niemowląt?

Test NOVA (nowoczesny i niezwykle precyzyjny test genetyczny) dedykowany jest wszystkim, od chwili narodzin, do ukończenia osiemnastego roku życia. Badania genetyczne niemowląt możemy zrobić praktycznie od razu po ich narodzeniu. Dzięki temu, od samego początku życia naszego dziecka będziemy wiedzieć, czy w jego kodzie DNA występują jakieś nieprawidłowości, na które należy zwracać szczególną uwagę.

Czy badanie genetyczne niemowląt jest refundowane?

Tak, badanie genetyczne niemowląt jest badaniem w pełni refundowanym przez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia.) Oznacza to, że kosztów związanych z wykonaniem badania, nie musimy ponosić z własnej kieszeni. Jeżeli zatem mamy taką możliwość, warto poddać naszego niemowlaka odpowiednim badaniom genetycznym. Nic nas to nie kosztuje, a znacząco pomoże nam to w świadomym dbaniu o zdrowie naszego maluszka.

Gdzie zrobić badanie genetyczne niemowląt?

Badania genetyczne niemowląt możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że pobierzemy próbkę materiału genetycznego, a następnie wyślemy go do analizy w odpowiednim laboratorium. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy poprawnie pobierzemy, a następnie zapakujemy i wyślemy potrzebną nam próbkę, możemy udać się do wybranej przez siebie placówki medycznej, w której wykonane zostaną wszystkie czynności, niezbędne do przeprowadzenia badania genetycznego naszego dziecka.