Przeskocz do treści

Badania genetyczne dla noworodków

Jakie badania genetyczne dla noworodków warto zrobić, Po co robić badania genetyczne dla noworodków, Ile kosztują badania genetyczne dla noworodków, Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodków

Wykonywanie badań genetycznych w przypadku nawet tak małych dzieci, jak noworodki jest coraz popularniejsze. Głównie dlatego, iż umożliwia to szybkie wykrycie nawet najgroźniejszych chorób, co daje dużo czasu na odpowiednią reakcję. Na pewno warto zapoznać się z ofertami laboratoriów i zdecydować się na konkretne testy. Jedne z najlepszych to na przykład testy NOVA. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Jakie badania genetyczne dla noworodków warto zrobić?
Po co robić badania genetyczne dla noworodków?
Ile kosztują badania genetyczne dla noworodków?
Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodków?

Jakie badania genetyczne dla noworodków warto zrobić?

Zastanawiając się nad konkretnymi badaniami, warto wziąć pod uwagę cały pakiet NOVA, który pozwala na kompleksowe przebadanie DNA pod kątem różnego rodzaju chorób. Wykrywa on nawet 87 najczęstszych chorób, w tym te, które przydarzają się tylko w okresie noworodkowym. Oczywiście dzięki temu można skupić się na diagnozowaniu bardziej szczegółowych chorób, takich jak padaczka, czy autyzm.

Po co robić badania genetyczne dla noworodków?

Badania genetyczne dla noworodków pozwalają na szybkie wykrycie choroby, a to natomiast zapewnia odpowiedni zapas czasu na podjęcie konkretnej reakcji. Dzięki temu chorobę można leczyć bardziej skutecznie i przede wszystkim mieć świadomość jej objawów oraz skutków.

Ile kosztują badania genetyczne dla noworodków?

Badania genetyczne dla noworodków mają przeróżną rozpiętość cenową. Głównie zależne jest to od tego, czy wykupuje się przebadanie jedynie pewnych genów, czy może kompleksowe badanie, takie jak w przypadku testu NOVA. Jednorazowy koszt takiego badania to prawie cztery tysiące złotych.

Gdzie zrobić badania genetyczne dla noworodków?

Przede wszystkim należy zrobić odpowiednie rozeznanie pod względem klinik oraz laboratoriów, które w ogóle oferują usługi badań DNA, aby wybrać to najbardziej profesjonalne. Z całą pewnością laboratorium cieszącym się ogromnym uznaniem jest właśnie to, w którym wykonać można test NOVA.

Badania genetyczne u maluchów są bardzo istotne, ponieważ pozwalają na szybkie wykrycie ewentualnych chorób oraz schorzeń, co natomiast pozwala na skuteczne podjęcie odpowiedniego leczenia.