Przeskocz do treści

Prenatal testDNA – nieinwazyjny test prenatalny, bada wszystkie 23 pary chromosomów.

Dbanie o zdrowie swojego dziecka jest zupełnie naturalnym i pięknym aspektem ciąży. Aby osiągnąć spokój i cieszyć się tym wyjątkowym czasem, prezentujemy Prenatal testDNA – nieinwazyjny, 100% bezpieczny test prenatalny, który bada wszystkie 23 pary chromosomów dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu.

Prenatal testdna

Prenatal testDNA możesz wykonać już od 10. tygodnia ciąży. Zapewniamy pełną dyskrecję – bez wpisu do rejestru ciąż (IKP)! 

  • Badania prenatalne, takie jak test PAPP-a, często dają wyniki fałszywie dodatnie, co oznacza, że sugerują obecność choroby, podczas gdy dziecko jest w rzeczywistości zdrowe.
  • Jeśli otrzymałaś wynik testu PAPP-a wskazujący na ryzyko urodzenia dziecka z trisomią, możesz zdecydować się na wykonanie testu Prenatal testDNA, aby odzyskać spokój.
  • Prawidłowy wynik testu Prenatal testDNA, który nie wykazuje żadnych nieprawidłowości u dziecka, często eliminuje konieczność poddania się amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Dlaczego warto rozważyć Prenatal testDNA – informacja dla przyszłych mam

Jakie choroby obejmuje Prenatal testDNA

Badanie Prenatal testDNA umożliwia wykrycie wielu chorób genetycznych. Możesz dowiedzieć się więcej na temat zakresu tego badania poniżej, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu: 665 761 161

  • Prenatal testDNA Karyo Plus w tym wariancie analizowane są trisomie, monosomie wszystkich 23 par chromosomów (w tym trisomia 21., 18., 13., 9, 16, 22), oraz zmiany liczby chromosomów płci, delecje i duplikacje chromosomów o określonej wielkości (większe niż 7 MPZ) oraz 9 mikrodelecji o wielkości 3-7 MPZ m.in. zespół DiGeorge (delecja 22q11.2) oraz płeć na życzenie.
  • Prenatal testDNA 3 natomiast skupia się na trisomiach 21., 18., 13. oraz płeć na życzenie.
  • Prenatal testDNA RHD identyfikuje czynnik RhD płodu, co jest kluczowe w wykrywaniu ciąż zagrożonych chorobą hemolityczną płodu i noworodka. To pozwala na ograniczenie stosowania profilaktyki anty-D, gdy płód jest RhD ujemny, podobnie jak matka. Test stosuje się tylko w ciążach, gdzie matka jest RhD ujemna, a partner RhD dodatni.

Kiedy wykonać Prenatal testDNA? – wskazania i zalecenia

Prenatal testDNA możesz wykonać już po 10. tygodniu ciąży. Jest zalecany przyszłym mamom w następujących przypadkach:

  • Gdy inne badania prenatalne ( takie jak test PAPP-A i test złożony ) sugerują nieprawidłowości, takie jak trisomia 21. Prenatal testDNA zapewnia wyższą czułość i istotne informacje dotyczące zdrowia dziecka.

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka NIPT należy zaproponować ciężarnej, jeśli ryzyko wyliczone w oparciu o wynik testu złożonego wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000, a w przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki. [1]

  • Gdy zalecana jest amniopunkcja z powodu podejrzenia zespołu Downa, Edwardsa lub Patau, prawidłowy wynik Prenatal testDNA może uniknąć konieczności zastosowania inwazyjnego badania.
  • W przypadku ciąży po 35. roku życia, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka.
  • Jeśli wcześniej urodziło się dziecko z chorobą genetyczną lub istnieje historia chorób genetycznych w rodzinie.
  • Gdy rodzice chcą sprawdzić zdrowie dziecka przed narodzinami w sposób nieinwazyjny.

Przeciwwskazania obejmują obecność DNA guza w krwi matki, ciążę z trzema lub więcej płodami oraz wiek ciąży poniżej 10 tygodnia. Więcej informacji na temat przeciwwskazań można znaleźć tutaj.

Skuteczność Prenatal testDNA – istotne fakty

  • Skuteczność badania Prenatal testDNA została potwierdzona na badaniu obejmującym 70 000 ciąż.
  • Czułość testu przekracza 99%, a prawdopodobieństwo uzyskania fałszywego wyniku jest bardzo niskie – poniżej 0,1%.
  • Laboratorium, które przeprowadza nieinwazyjne testy prenatalne, posiada szerokie doświadczenie, wykonało już ponad 300 000 NIPT.
  • Prenatal testDNA jest wykonywany z wykorzystaniem oprogramowania, sprzętu i odczynników posiadających certyfikat CE-IVD przez akredytowane laboratorium, zgodnie z normami UNI EN ISO 15189:2013, o numerze akredytacji 0018M.

Cena Prenatal testDNA

Rozumiemy, że decyzja o wykonaniu testu Prenatal testDNA to również ważny aspekt finansowy dla przyszłych mam. Cena Prenatal testDNA różni się w zależności od wybranego pakietu. Odwiedź stronę internetową o badaniu Prenatal testDNA, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje. Zobacz szczegóły na stronie prenataltestdna.pl >>

Wygoda i elastyczność w formie płatności  jest ważna, dlatego oferujemy opcje płatności, w tym możliwość skorzystania z systemu P24NOW. Dzięki temu możesz skorzystać z płatności odroczonej do 54 dni lub wybrać raty, dostosowując sposób płatności do swoich potrzeb – wybór należy do Ciebie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat elastyczności w płatnościach.

Gdzie zrobić Prenatal testDNA – komfort i wygoda

Prenatal testDNA jest dostępny w prawie 300 lokalizacjach do pobrania próbek lub z możliwością pobrania próbki w domu na terenie całej Polski. Koszt pobrania próbki jest już wliczony w cenę badania, bez względu na to, czy decydujesz się na pobranie w placówce, czy w domu. Aby znaleźć najbliższy punkt pobrań w Twojej okolicy, prosimy o kontakt pod numerem tel. 665 761 161

Dlaczego warto zdecydować się na Prenatal testDNA w testDNA

  • testDNA to renomowany podmiot leczniczy z OC oraz laboratorium diagnostyki medycznej, posiadające wpis do KIDL pod numerem 3449.
  • Specjalizujemy się w badaniach genetycznych od 2003 roku, wykonując analizy dla 460 000 Pacjentów.
  • Średnia opinia wśród pacjentów wynosi 4,9/5 gwiazdek.
  • Wygoda i swoboda – możliwość wykonania badania w jednym z blisko 300 punktów pobrań lub pobranie próbki w domu, dostępnego na terenie całej Polski.
  • Cena badania jest kompleksowa, bez dodatkowych opłat – obejmuje już pobranie próbki oraz konsultację nieprawidłowego wyniku Prenatal testDNA z lekarzem genetykiem klinicznym.
  • Dostępność – szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
  • Wybór – udostępniamy elastyczne opcje płatności, w tym raty oraz płatności odroczone poprzez P24NOW i PayPo.
  • Pomoc – nasi konsultanci medyczni są dostępni codziennie, w tym również w soboty, aby udzielić Ci niezbędnej pomocy i wsparcia.
  • Wyniki badań udostępniane są wygodnie online poprzez Panel Pacjenta
  • Pełna dyskrecja – wykonanie badania nie skutkuje wpisem do rejestru ciąż, (brak danych w Internetowym Koncie Pacjenta).

Częste pytania przyszłych mam

  • W którym tygodniu ciąży można zrobić Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA możesz wykonać już po skończonym 10. tygodniu ciąży, nie ma też górnej granicy wieku ciąży.

  • Jaki jest czas oczekiwania na wynik badania Prenatal testDNA?

Czas oczekiwania na wyniki liczony jestod momentu dotarcia próbki do laboratorium i stanowi  maksymalny czas, wynik może być dostępny szybciej. W zależności od wybranego wariantu wynosi: Prenatal testDNA 3 jest dostępny do 9 dni roboczych, Prenatal Karyo Plus do 12 dni, a Prenatal testDNA RHD – do 14 dni. Udostępniany jest online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

  • Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ w Polsce?

Nie, Prenatal testDNA, podobnie jak inne testy NIPT, nie jest refundowany w Polsce przez NFZ. Można go wykonać jedynie prywatnie.

  • Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, jest to możliwe. Wybór pakietu w ciąży bliźniaczej zależy od rodzaju ciąży – jedno- czy dwukosmówkowej. W ciąży bliźniaczej dwukosmówkowej można wykonać jedynie Prenatal testDNA 3.

Artykuł powstał przy współpracy z prenataltestdna.pl

Źródło:

[1] Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2022 tom 7, nr 1, strony 20–33, 

[2] https://prenataltestdna.pl/zrodla/